وی چت

مدیر شهریور ۱۸, ۱۳۹۴ ۰

وی چت اپلیکیشن دیگری است که شباهت بسیاری به صفحات اجتماعی دارد و از ژانویه ۲۰۱۲ با شعار ارتباطات آسان و رایگان وارد بازار شد.

محل تولد برنامه که مختص گوشی های تلفن همراه است و قابلیت انتقال متن، عکس، فیلم و صوت را دارد، در کشور چین است.

” ما هانتنگ” چینی رییس “تنسنت”بزرگترین شرکتی اینترنتی در آسیا با ثروتی معادل ۱۲ میلیارد دلار ثروت ارائه کننده نرم افزار وی چت است که در جذب مخاطب و کاربر در تبلیغات خود از مسی بازیکن مطرح فوتبال بهره جست.

دو نکته مهم در هنگام استفاده از این نرم افزار باید همیشه مد نظر باشد :

اول مباحث امنیتی در حفظ اطلاعات فردی اشخاص است. نکته ای که در این نرم افزار با قابلیت انتقال صوت متن فیلم و عکس، عدم استفاده از هیچ سیستم رمزگذاری برای اطلاعات کاربران است و احتمال شنود کاربران در آن قطعی است، تا جایی که روزنامه گاردین در مطلبی از بازداشت افرادی که به دلیل شنود چت ها و تماس هایش در وی چت بازداشت شد خبر داد که آنها مدتی را در زندان گذراندند.

این برنامه با حدود ۴۰۰ میلیون کاربر در جهان امکان تشکیل گپ های دو نفره و جمعی را فراهم کرده و با استفاده از GPS امکان ردیابی افراد را دراین برنامه در هر لحظه فراهم می کند که از لحاظ امنیتی بحث های بسیاری را در مجامع حقوقی و امنیتی به وجود آورده است.

دوم اینکه موضوع انتشار تصاویر غیر اخلاقی و مستهجن در این برنامه در سال گذشته بیداد کرد به نحوی که اعتراضات و شکایات بسیاری را در رسانه های جمعی به وجود آورد

فرستادن دیدگاه »